radomyshl.com Радомышль
 
31 травня 2011
-

Росіяни зайшли на пиво

Росіяни зайшли на пивоРосіяни зайшли на пиво.
Пивзавод "Радомишль", що входить до групи "Укрпромінвест" Петра Порошенка, купують російські підприємці Євген Кашперо та Олександр Ліфшиць. Для експансії в Україні, Казахстан і Білорусію бізнесмени витратять до $ 180 млн, з них $ 20 млн може виділити ЄБРР. Радомишльський завод - вдалий майданчик для виходу на ринок, тому що підприємство має достатньо сучасні виробничі потужності, відзначають експерти.

Компанія Oasis CIS оголосила на минулому тижні, що купує пивзавод "Радомишль", що входить до групи "Укрпромінвест". Oasis викупить майже 100% підприємства, включаючи емісію акцій, яку 31 березня акціонери вирішили провести для збільшення статутного капіталу на 114%, до 319 млн грн. Oasis, за даними агентства "Інтерфакс-Україна", створена співвласниками компанії Detroit Investments Євгеном Кашперов і Олександром Ліфшицем - засновниками російської "Пивоварні Івана Таранова", яку в 2005 році вони продали групі Heineken за $ 560 млн. Цю інформацію підтвердили також директор з маркетингу "Перша приватна броварня" (компанія розливає на "Радомишлі" пиво Stare Misto) Максим Васильєв: "'Радомишль' купують бізнесмени, які займалися розвитком 'Пивоварні Івана Таранова'". Євген Кашперо коментувати операцію не став, заявивши: "Ми нічого не купили, тому й коментувати нема чого".

Відомо, що Oasis планує масштабну експансію на ринки України, Казахстану і Білорусії. До покупки українського заводу компанія планує залучити кредит у розмірі $ 20 млн у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), йдеться в матеріалах банку. Рішення буде прийнято банком на раді директорів 28 червня. "Якщо рада директорів прийме рішення про надання кредиту, то він буде видаватися не для придбання одного заводу, а для масштабного регіонального проекту", - повідомив провідний радник ЄБРР Антон Усов. За даними банку, компанія має намір витратити на експансію на три ринки до $ 182 млн. У минулому році Oasis початку операції в Білорусії, купивши провідного виробника соків "Стара фортеця".

Завод "Радомишль" входить до корпорації "Рідна марка" групи "Укрпромінвест" з 2001 року. Чистий дохід заводу від реалізації у 2010 році склав 135,4 млн грн, чистий збиток - 8,4 млн грн. Основні марки - "Радомишль", Kristall, "Пшеничне Еталон".

До 2004 року на заводі були побудовані технологічні комплекси для виробництва соків (обладнаний технікою Теtra Pak) і пшеничного пива. За словами директора з маркетингу компанії "Перша приватна броварня" Максима Васильєва, завод був переобладнаний за останнім словом техніки. У 2008 році власники заводу почали вести переговори про його продаж. "Виробничі потужності 'Радомишля" дуже великі, але позиції компанії при цьому слабкі - вона не змогла вижити в умовах високої конкуренції на цьому ринку ", - говорить він.

На сьогодні близько 70% потужностей заводу зайняті виробництвом пива компанії "Перша приватна броварня" за договором про співробітництво, каже пан Васильєв. "У нас є контракт на цей рік, про подальші плани нового власника нам невідомо", - відзначає він. Також пан Васильєв повідомив, що завод змушений обслуговувати великі кредитні зобов'язання, проте не уточнив які. "Oasis купує вихід на новий ринок з готовими сильними потужностями", - говорить Максим Васильєв. За його даними, інших активів в Україні компанія поки купувати не буде.

Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • Укрпроминвест ниасилил масштабный прорыв на пивной рынок.
  • А теперь имеем сокращение персонала вдвое