radomyshl.com Радомышль
 
24 травня 2011
-

О.Богомолець назвала ім'я організатора нападу на її музей

О.Богомолець назвала ім'я організатора нападу на її музейО.Богомолець назвала ім'я організатора нападу на її музей.
Група невідомих на чолі з депутатом Радомишльського райради Романом Руденко зробила "озброївшись болгарками" напад на етнографічний музей "Замок Радомишль", повідомила меценат і громадський діяч, заслужений лікар України Ольга Богомолець.

"У ніч з 14 на 15 травня стався напад на Музей української домашньої ікони (на території замку - ред.). Воно скоєно з метою руйнування самого музею та парку навколо ... Планувалося 5 червня зробити урочисте відкриття Музею домашньої ікони в Радомишлі, але даний захід опинилося під загрозою зриву ".

За словами Богомолець, її сім'я приїхала пізно ввечері 14 травня до замку, реставрацією якого вони опікуються. "На площі перед музеєм стояло кілька автомобілів з київськими номерами, були присутні біля 15 чоловік. Керував групою Роман Руденко, депутат районної ради, син людини, що живе біля замку", - розповіла меценат.

Молоді люди валили паркан, вирізаючи його двома болгарками, і не реагували на прохання припинити свої дії. Руденко, який перебував у стані алкогольного сп'яніння, погрожував Богомолець фізичною розправою і наказував виїхати. Більш того, ватажок групи погрожував, що "музею тут не буде, він повернеться пізніше".

О.Богомолець назвала ім'я організатора нападу на її музей"Я викликала міліцію, її не було 10-15 хвилин. Подзвонила меру міста - він не відгукнувся на мій дзвінок, потім - голові райдержадміністрації. Він сказав, що попросить міліцію швидше прибути на місце", - продовжила Богомолець.

Прибулий наряд міліції не зміг вгамувати агресивно налаштованих молодих людей. "Група продовжувала ще близько години валити паркан ... Вони зруйнували частину огорожі, знищили кущі бузку і сортових троянд у огорожі", - додала меценат.

Вона назвала ці протиправні дії "спланованим замахом" і повідомила, що Руденко попереджав її про подібний напад ще місяць тому.

"Думаю, якби зловмисники потрапили в приміщення музею, то до ранку ні колекції, ні музею вже могло і не бути", - припустила Богомолець.

О.Богомолець назвала ім'я організатора нападу на її музейЗа її словами, під час інциденту Руденко постійно нагадував, що у нього "є" дах "і що йому міліція, прокуратура і суди не страшні, бо він під захистом свого тестя". За попередніми даними, мова йде про один із власників будівельної компанії "Солстрой" (Київ).

"У нашому суспільстві зросла прошарок безкарних мажорів, які вважають, що люди діляться на сорти", - шкодує Богомолець.

У свою чергу, адвокат Олександр Алєйніков поінформував, що у вівторок, 17 травня, в Радомишлі порушено кримінальну справу за фактом. "Справу порушено за ч.3 ст.296 Кримінального кодексу України (хуліганство) за фактом у зв'язку з тим, що Руденко Роман є депутатом Радомишльського районної ради. Слідчим органам необхідно отримати відповідний документ, що підтверджує його причетність до депутатського корпусу, щоб можна було. .. порушити справу щодо нього ... Слідчі намагаються встановити всіх причетних до інциденту осіб ", - зазначив він.

Директор етнографічного музею Віктор Москалець назвав подію "актом вандалізму". "Руденко говорив, що є якесь рішення суду, але не показав його", - зазначив він.

О.Богомолець назвала ім'я організатора нападу на її музейЕтнографічний музей "Замок Радомишль" ("Радомишльська папірня" - цех з виробництва паперу) побудований в 1612 році монахами і відновлений Богомолець із занедбаної сміттєзвалища. У замку знаходиться єдиний в Україні Музей домашньої ікони, аналогів яким у світі немає. У колекції представлено більше 5 тисяч ікон XVII-XX ст. з усіх регіонів країни.

"Замок Радомишль" планується внести в офіційні каталоги і пам'ятки для туристів, які відвідають Україну під час проведення Євро-2012.

Джерело: NEWSru.ua
Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
 • Заказное вся ета стяття Пусть с людми нормально обходитса станет У людей землю так нагло отобрать поставив свой металический забор
  Народ долго терпит такие выходки Как подиметса весь тот район у кого она землю забрала да раз дадут ей то будет знать
  Спасибо Руденку што он есть такой
 • Чепушило этот Руденко, он в своей жизни и гривни не зароботал своим чесним трудом, а люди зделали такой музей для нас в нашем городе, а это пяное хамло решило что ему всё можна!!!
 • Як на мене, Руденко своєю поведінкою нічого хорошого не зробив Дискредитував і заплямував ім\'я народного обранця Сором та й годі
 • Ми підтримуємо Руденка Музей потрібен нашому місту, але загородити підхід до ставка та майже всю дорогу - це нахабство Ми тут виросли та хочемо вільно ходити, ловити рибу Але на нас ніхто не дивиться, гроші роблять все
 • Ви підтримуєте вандалізм і рейдерство Сьогодні паркан, а завтра ваші хати розпиляють Якщо вам справді заважає той паркан - напишіть скаргу Я більш ніж впевнений, що ви і пальцем не шевелили Треба гуманними методами добиватися свого, або революційними Але ніяк не шабашем!
 • ви пр осте українське бидло і раб не здатен на опір І місце Вам на панській конюшні жити і спати там вам але не на соломі а у кінському гною Саме через таких українці не можуть підійти до берегів Дніпра, Чорног моря і його пляжів Збирати гриби та ягоди у пращурівських лісах та ловити рибу у ставках Це вам подібні дурні і нерозумн, продавшись за тридцять серебреників,і власними руками при допомозі бувшого продажного Пироженка наробили собі і своїм дітям та онукам довічне горе віддавши ОЛІГАРХАМ на довічно те що належить всьому українському народу ваша хата ні Ромі ні іншим справжнім українцям не потрібна Якщо вона у гарному місці то Олігархи випруть вас і заженуть в у резервації там і згинете Не дадуть і писнути А писнете то їхні круті хлопціі швидко вам голову відкрутять
  Такий РОМА має бути у кожному місті і селі Але відпилювати має не тільки паркани а й голови продажним мерам Сбогодні шляхом правосуддя в українських судах можна добитися собі лише інфаркту Молодець Рома