radomyshl.com Радомышль
 
06 жовтня 2017
-

В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИ ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СПАДКУ

В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИ ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СПАДКУ

Боротися за спадщину тепер можна й після закінчення 6-місячного терміну.

Досі всі, хто не уклалися в піврічний термін залишалися ні з чим, але зараз його можна оскаржити, передає UBR.

Достатньо в суді довести, що ви не знали, що маєте щось отримати з майна покійного. Тобто, що нотаріус виявив недбалість, і не сповістив про відкриття справи успадкування за заявою інших претендентів, і тільки з цієї причини був порушений 6-місячний термін. Таку позицію видав Верховний суд у справі за № 6-1320цс17.

Пославшись на цей висновок ВСУ, тепер спадкоємець може заявити про свої права на майно близької людини протягом 6 місяців з того моменту, як він дізнався про зміст заповіту або про отримання спадщини іншими претендентами.

Звідки саме надійшла інформація – неважливо. Головне зафіксувати момент отримання відомостей для майбутнього судового розгляду. Після цього потрібно звернутися до адвоката, і він через адвокатський запит на конкретного нотаріуса, якщо відомо, хто оформляв заповіт, або на Державну нотаріальну контору отримає офіційні дані про те, відкривалося справа за заповітом, в якому людина вказаний як спадкоємець.

Якщо претендент на протязі 6 місяців не заявив свої права, іншим спадкоємцям після закінчення цього терміну достатньо отримати свідоцтво про право на спадщину.

Джерело: Gazeta.ua


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.