radomyshl.com Радомышль
 
26 березня 2017
-

Малинська об’єднанна державна податкова інспекція: Про особливості деклараційної кампанії

Малинська об’єднанна державна податкова інспекція: Про особливості деклараційної кампанії 

Граничні терміни подання декларацій про майновий стан і доходи.

Для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017.

Для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Отже останній день подання декларації за 2016 рік – 09.02.2017.

 

При отриманні яких доходів виникає обов’язок щодо подання декларації?

При отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо; при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами; при отриманні іноземних доходів та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Термін подання податкової декларації для отримання податкової знижки у 2017 році

Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, можуть подати податкову декларацію – по 31 грудня включно 2017 року. ;

Витрати включаються до податкової знижки.

  До податкової знижки дозволяються включати такі витрати:

- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти  для компенсації  вартості навчання платника або члена  його сім’ї першого ступеня споріднення, який  не  отримує заробітної плати;

- сума коштів, переданих платником у вигляді пожертвувань  неприбутковим організаціям;

- сума  витрат на сплату  страхових платежів;

- сума витрат  на оплату   допоміжних  репродуктивних   технологій;

- сума   витрат  пов’язаних  з усиновленням  дитини;

- сума витрат пов’язаних  з переобладнанням  транспортних  засобів;

- сума витрат на сплату видатків на  будівництво (придбання ) доступного житла та  процентів,  сплачених за користування  іпотечним  житловим  кредитом.

У разі якщо платник  до кінця  2017 року не скористається   правом на нарахування податкової знижки  таке право на наступні  роки не переноситься.

Терміни сплати податкового зобов’язання та форма за якою потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи.

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2017 року. Граничний термін сплати- 31.07.2017 року.

З 1 січня 2017 року декларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 15.09.2016 №821.

У новій формі зменшено кількість додатків з чотирьох до двох та змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від впровадження господарської діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.