radomyshl.com Радомышль
 
30 січня 2017
-

Депутати місцевих рад є потенційними корупціонерами, або вони не депутати...

Депутати місцевих рад є потенційними корупціонерами, або вони не депутати...

Робота районного або обласного депутата виглядає так. Відпрацювати у депутатських комісіях – це 4-5 поїздок у місяць. Засідання президій – 1-2, додайте 2 пленарні засідання. Депутат райради має відвідувати ще засідання сільради свого округу, а депутат облради – і сільрад, і райради, – пише Василь Курій для Gazeta.ua

Ну а добросовісний зобов'язаний хоча би раз у місяць провести зустріч із виборцями. Плюс офіційні заходи – відкриття пам'ятників, відзначення історичних дат. А ще - оглянути проекти, які робить в окрузі, відреагувати на звернення виборців, виїхати на кар'єр чи лісосіку. Крім того, всі балотувались від партій – пасує ще хоч день-два присвятити партійній роботі.

У сумі - не менше 15 поїздок та 15 робочих днів у місяць. Депутат облради із Турківського району долає до Львова 150 кілометрів і стільки ж назад. А це 25 літрів пального на 600 гривень. Поїздка у межах району або маршруткою коштує трохи менше - 200 гривень. У місяць витрати становлять 4000-10000 гривень.

А тепер дайте відповідь: де він має їх узяти?

Варіант один – витягти зі своєї кишені. А якщо це вчитель, у якого сама зарплата 3500?

Варіант другий – спробувати заробити на депутатстві, "відмити" ці гроші, отримати "подяку" за лобі чийогось інтересу. Депутат стає потенційним корупціонером.

У суспільстві побутує думка, що підприємець іде в раду лобіювати свої інтереси. Але тільки підприємець має змогу до пори до часу бути меценатом своєї депутатської діяльності. А якщо ти вчитель, бібліотекар, найманий працівник, то ти все одно будеш поганим депутатом – але вже на практиці. Бо для написання проектів, запитів потрібно відвідувати семінари, заплатити перекладачу, юристу і архітектору за консультацію - а це не всім по кишені.

Та ми не можемо відмовитися від молодих перспективних людей у радах.

Бачу три виходи. Перший - скорочувати кількість депутатів і платити їм зарплатню. Але від невеликої кількості не буде ефективної роботи на округах. Другий - оплачувати хоча би відрядження, як нардепам.

Але народ буде проти, і далі називатимемо усіх злодіями. Третій – повністю ліквідовувати адміністрації на місцях, а натомість створювати виконкоми, у яких депутати би були працевлаштовані та отримували зарплату. Замість нинішніх чиновників. Але якщо балотуватися будуть лише безробітні, то вибір у людей буде невеликий.

Але безперечно, систему, в якій запрограмовано депутата місцевої ради-потенційного корупціонера, потрібно змінювати!


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.