15 грудня 2016
-

ОЛЕКСАНДР ЗІНЧЕНКО СЬОГОДНІ СВЯТКУЄ СВОЄ 20-РІЧЧЯ

Своє 20-річчя сьогодні святкує наш земляк, справжня зірка великого футболу, Олександр Зінченко.

Народився Олександр 15 грудня 1996 в Радомишлі. Футбол був однією з улюблених забав юного Олександра. Його батько Володимир Зінченко, сам у минулому футболіст, став першим учителем сина і передав йому деякі секрети спортивної майстерності. Свою клубну кар'єру розпочав 1 вересня 2004 у віці 7 років, Олександр був зарахований в Радомишльському ДЮСШ і почав виступати за місцеву дитячу команду Радомишльського ДЮСШ «Карпатія», де відрізнявся дуже видовищною і результативною грою в атаці. З 2004 по 2008 роки команда Олександра «ДЮСШ-Карпатія» беззмінний переможець обласних змагань і призер всеукраїнських змагань. Його першим тренером був Борецький Сергій Володимирович (нині очільник федерації футболу Радомишльського району Житомирської області), що багато в чому визначило подальшу долю юного Олександра. Високо оцінивши його наставник організував йому перегляд в фарм-клубі донецького «Шахтаря» «Моноліт» Іллічівськ.

Згодом, у віці 16 років він переїхав до Донецька і відповідно свою подальшу молодіжну практику продовжив у донецькому «Шахтарі». Там він став капітаном команди у віковій категорії до 19 років. Саме виступами за молодіжну команду донеччан молоде дарування звернуло на себе суспільну увагу. У 2013 році, в першому сезоні Юнацької Ліги УЄФА молодий гравець записав на свій рахунок гол у грі з англійським «Манчестер Юнайтед». Всього у Юнацькій Лізі за склад гірників відіграв сім поєдинків. У 2014 році гравцем цікавився казанський «Рубін», одначе команда не змогла дійти згоди з агентами гравця.

12 лютого 2015 Зінченко уклав угоду з російською «Уфою». У Прем'єр-Лізі свій перший виступ провів 20 березня 2015 у програшній для «Уфи» грі проти «Краснодару». Олександр вийшов на заміну після перерви і відіграв 45 хвилин матчу. 25 липня 2015 забив свій перший гол в РФПЛ в матчі другого туру чемпіонату Росії проти команди «Ростов» (1:2). На початку 2015 Зінченко збирався оформити російське громадянство, щоб не вважатися легіонером в чемпіонаті Росії. Однак пізніше відмовився від отримання громадянства РФ. 3 грудня 2015 року у 18-му турі чемпіонату Росії між «Зенітом» і «Уфою» на 37-й хвилині матчу точним ударом головою вивів свою команду вперед. Цей гол став ювілейним 15 000-м забитим м'ячем в історії чемпіонатiв Росії. Почали ходити чутки що Зінченком цікавляться: «Рома», дортмундська «Борусія», «Динамо» і «Шахтар».

4 липня 2016 підписав контракт на 5 років з англійським «Манчестер Сіті». Дебютував у товариському матчі проти «Баварії» й вийшов з перших хвилин. Улітку 2016 перейшов на правах оренди до ПСВ.

Кар'єра у збірній України.

Свою кар'єру у збірній України розпочав у юнацькі команді у віковій категорії до 16 років, за яку відіграв 4 гри. У 2013 році у складі збірної України U-17 років виступив на чемпіонаті Європи для гравців до 17 років і був включений УЄФА до десятки найкращих виконавців за підсумками турніру.

У 2015 році був викликаний до лав збірної України U-19 до участі в матчах групового раунду Євро-2015. Свій виступ на юнацькому Євро-2015 українці розпочали з поразки від господарів турніру — греків. Наступний матч у складі з Зінченко програла одноліткам з Франції з рахунком 1:3. Третю відбіркову гру українці закінчили з нічийним рахунком і за підсумками залишили турнір (дві поразки і одна нічия).

Дебютував за збірну України в матчі проти збірної Іспанії. 29 травня 2016 року у товариському матчі проти збірної Румунії забив свій перший гол за головну національну збірну через три хвилини після виходу на заміну. Він став наймолодшим гравцем в історії збірної, якому вдалося забити гол. Тим самим він перевершив досягнення Андрія Шевченка.

Перший матч за збірну на Євро-2016 зіграв проти збірної Німеччини, вийшовши на останні хвилини матчу, коли українцям потрібно було забивати й став наймолодшим гравцем збірної, який грав на великих міжнародних турнірах. Вийшов на останні 5 хвилин у матчі проти збірної Північної Ірландії. За цей короткий час, він зробив 7 вдалих корисних дій на полі, про що свідчить статистика.

Досягнення Олександра Зінченка.

Срібний призер Чемпіонату України U-19: 2013–2014

Найкращий гравець місяця в «Уфі»: 2015 (березень), 2015 (липень)

Список 10 найкращих футболістів Євро-2015 серед збірних до 19 років

Наймолодший гравець, який відзначився голом за збірну України

Автор 15 000 голу в історії чемпіонатів Росії

Наймолодший футболіст, який грав за збірну України на великих міжнародних турнірах.

Вітаємо Олександра, бажаємо йому нових спортивних успіхів та здобутків!