radomyshl.com Радомышль
 
22 січня 2010
-

Цивільний конфлікт в Коростені: народ проти влади.

Цивільний конфлікт в Коростені: народ проти влади.Цивільний конфлікт в Коростені: народ проти влади.
На Житомирщині, у місті Коростень, триває протистояння мешканців однієї з вулиць з місцевою владою та інвестором, який веде будівництво. Люди, переважно «чорнобильці», які живуть на вулиці Тургенєва, не дають прокладати високовольтний кабель, тому що вважають, що він зашкодить їхньому здоров'ю. Поруч з їх вулицею вже проходить залізниця і високовольтна лінія електропередач, а кабель може створити небезпечну для людей магнітне поле. Міська влада на боці інвестора: у нього є всі дозволи.

Вже кілька днів на цій вулиці дві сторони «барикад». На одній найняті інвестором охоронці зі щитами, на іншій місцеві жителі в цілодобовому пікеті. Вони переконані, що прокладати кабель розрахований на напругу в 35 тисяч вольт, і його, за правилами електроустановок, заборонено прокладати на проїжджій частині, де багато машин і ходять люди. Пікетники стверджують, що вплив на людей магнітних полів ніким до сих пір грунтовно не вивчено . Вони побоюються різних хвороб і готові стояти до кінця.

Поки їм це вдається - за весь час екскаватор просунувся лише на кілька метрів. Жителі заважають підрядникам, і ті найняли охорону для нейтралізації активно незадоволених. Кілька разів словесні перепалки переростали в штовханину, що вже зафіксовано в отриманих в травмпункті довідках. Приїжджала на Тургенєва в зону конфлікту і швидка допомога - однієї з пікетниць стало погано.

Чергування налагоджено цілодобово - з обох сторін. Жителі розводять багаття і носять один одному гарячий чай. Підрядна організація намагається переконати їх в безпеці проекту: за словами будівельників, на нього є всі необхідні дозвільні документи, у тому числі з санстанції.

Візит жителів вулиці до мера Коростеня нічого їм не дав. Міський голова Володимир Москаленко сказав, що відмовляти інвестору місцева влада не має жодних юридичних підстав. Варіант пустити кабель в обхід розглядалося, але від нього відмовилися через подорожчання проекту на 3-4 мільйони гривень. А вулиця Тургенєва - прямий, оптимальний маршрут.

Портал міста Радомишль


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.