radomyshl.com Радомышль
 
12 травня 2015
-

Вихованці радомишльської музичної школи привезли у своє місто закарпатський едельвейс

Вихованці радомишльської музичної школи привезли у своє місто закарпатський едельвейс

Едельвейс. Ця сніжно-біла квітка розповсюджена у високогірних районах Європи та Азії. Росте вона і в наших українських Карпатах. Серед мешканців гір існує багато цікавих легенд, пов’язаних із едельвейсом, або ж, як його ще називають, квіткою кохання. Кажуть, що в давнину хлопці долали неймовірні перешкоди, ризикували своїм життям, щоб піднятися на неприступні скелі і дістати своїй коханій дівчині цю ніжну квітку. І тільки сміливі, мужні, наполегливі люди ставали володарями прекрасної квітки, а відтак – і омріяної долі.

Недарма символом Міжнародного дитячого, юнацького та молодіжного конкурсу-фестивалю мистецтв «Закарпатський едельвейс» стала вищезгадана гірська квітка. Цьогоріч фестиваль проводився у місті Ужгороді вдесяте. Понад 1000 учасників приїхали в столицю Закарпаття, щоб «зірвати» свій едельвейс. Молоді таланти змагалися у різних напрямках творчості. Своє мистецтво демонстрували вокалісти, вокальні ансамблі, хори, інструменталісти, оркестри, представники розмовного жанру, хореографічні колективи. Про високий рівень фестивалю свідчить і те, що оцінювати конкурсантів були запрошені високо досвідчені фахівці з Київської та Львівської консерваторій, інших престижних музичних навчальних закладів. Очолював журі – метр українського мистецтва, диригент, композитор, педагог, багаторічний керівник Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, академік, професор Анатолій Тимофійович Авдієвський. Протягом двох днів, 27 і 28 квітня, відбувалися прослуховування учасників. А 29 квітня в ужгородському кіно-комплексі «Доміон» відбулося кульмінаційне дійство фестивалю – вручення нагород та гала-концерт. Приємно, що без свого едельвейсу не залишився жоден представник радомишльської музичної школи. А їх було на фестивалі п’ятеро. Третю премію в номінації бандура вокальна здобула Ангеліна Карпусь. Друга премія дісталась нашому ансамблю бандуристок «Калинка» у складі Оксани Красько, Любові Панькевич та Ангеліни Карпусь. Тріо дівчат зачарували журі своїм виступом. А лауреатами перших премій стали хлопці: Дмитро Швець (бандура інструментальна) та скрипаль Роман Литвиненко. Особливо приємно, що Дмитра було запрошено на сцену також для виконання свого твору перед широкою глядацькою аудиторією під час заключного гала-концерту. Не забули організатори фестивалю також наших педагогів. Із рук самого Анатолія Авдієвського отримали почесні дипломи викладачі музичної школи міста Радомишля Ірина Клименко (клас скрипки) та Любов Головань (клас бандури). Високий рівень підготовки їхніх вихованців свідчить про неабиякий хист цих досвідчених педагогів.

Радомишляни, котрі побували на конкурсі-фестивалі «Закарпатський едельвейс», привезли додому не тільки почесні дипломи, а й чудові враження від Ужгорода. Особливо запам’яталось так зване «старе місто» з його знаменитим замком, колоритними вулицями та незабутніми квітучими сакурами. Той, хто побував хоч раз в Ужгороді, неодмінно прагне повернутися туди знову і знову. То ж, приїздіть, молоді таланти, на майбутні фестивалі в столицю Закарпаття і шукайте там свій омріяний едельвейс.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.