radomyshl.com Радомышль
 
05 лютого 2015
-

Голова районної ради Віктор Міхненко: НА ЧАСІ ПИТАННЯ ОСВІТИ

Голова районної ради Віктор Міхненко: НА ЧАСІ ПИТАННЯ ОСВІТИ

Зустрічаючись з трудовими колективами, відвідуючи сесії міської, селищних, сільських рад, читаючи засоби масової інформації відмічаю недостатню поінформованість жителів району відносно тих проблем, які нам спільно потрібно вирішувати

Наразі відбулась сесія районної ради, де після широкого обговорювання президією районної ради та постійними комісіями було прийнято районний бюджет. Від виконання бюджету ми и сподіваємось отримати більше 21 млн. гривень власних надходжень. Базова дотація буде складати 7,5 млн. грн, тобто наші доходи будуть становити близько 29 млн. грн.. За рахунок власних надходжень та базової дотації ми профінансуємо такі витрати в повному обсязі: потреби на забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування , відділу культури, всіх клубів та бібліотек району, дитячої музичної школи, відділу, сім’ї, молоді та спорту; територіального центру з обслуговування пенсіонерів, дитячих садків, позашкільних навчальних закладів; методичного кабінету господарської групи і бухгалтерії відділу освіти. Депутати районної ради передбачили кошти на фінансування соціального захисту та соціальних послуг для мало захищених верств населення нашого району, Районної ветеранської організації та Червоного Хреста.

В район надходить субвенція в розмірі 23 млн. грн.. на забезпечення функціонування медичної галузі. Сума коштів вираховується від кількості жителів району. Недостатність становить близько 1 млн. 200 тис. грн. Запропоновано нашим медичним закладам за рахунок власної економії погасити цю недостатність.

Субвенція на функціонування загальноосвітніх шкіл становить 41 млн.70 тис. грн.. Держава фінансує навчання кожного міського учня в розмірі 8 тис. 240 грн. і кожного учня сільських шкіл в розмірі 15 тис. 581 грн. на рік. На ці кошти має здійснюватись оплата заробітної плати шкіл, ліцею, та гімназії, оплата за енергоносії, харчування дітей 1-4 класів, ремонт шкіл і т.д. Але, навіть, на забезпечення заробітної плати освітянам і оплати за енергоносії не вистачає 7 млн. 243тис. грн. Тому депутати районної ради прийняли рішення профінансувати, майже, в повному обсязі харчування дітей 1-4 класів за рахунок коштів районного бюджету, хоча на ці цілі повинні виділятися кошти з субвенції.

З метою скорочення витрат відділ освіти Радомишльської РДА розробив заходи по оптимізації шкіл району. Депутати районної ради не погодились з такими пропозиціями і запропонували розглянути питання на сесіях міської, селищних, сільських рад та в колективах шкіл і запропонувати свої можливі шляхи економного використання коштів, оптимізації шкільної мережі або до фінансування шкіл за рахунок місцевих бюджетів. На даний час проведені сесії місцевих рад де депутатами прийняті конкретні рішення, за що ми їм дякуємо.

Найскладніше рішення стоїть перед депутатами міської ради. Адже недостатність коштів для нормального фінансового забезпечення міських шкіл становить 3 млн. 465 тис. грн.., а середня наповненість класів в місті - 19 учнів на один клас.

Для довідки: при наповненості 25-27 учнів коштів на фінансування вистачить. А якщо 30 учнів в середньому в класі, то грошей вистачить і на ремонт школи без допомоги батьків.

Тому депутати міської ради, попередньо оговоривши питання освіти, прийняли рішення про проведення позачергової сесії та вирішили запросити і заслухати керівників та представників міських шкіл.

Варіанти рішення можуть бути різними. Наприклад: максимально скоротити видатки кожної школи та допомогти з бюджету міської ради, але це обріже можливості міської громади з ремонту доріг та інших соціальних програм в цьому та в наступні роки. Або закрити одну чи об’єднати дві в одну школи міста. Така дія закриє проблему з недостатністю коштів, але тоді потрібно працевлаштувати вчителів. Можна запропонувати дофінансувати школи за рахунок батьків, але чи правильно це, коли на їх плечі і так лягає ремонт класів придбання шкільних підручників і багато чого іншого.

Хотілось би почути думку депутатів міської ради та батьків відносно безкоштовного харчування дітей 1-4 класів. Колегія при відділі освіти рекомендує в Радомишлі надавати обіди безкоштовно тільки пільговим категоріям дітей. Економія протягом року складає близько 500 тис. грн.. Але скажіть: на чому ми економимо?

Такі непрості питання, які зачіпають інтереси майже кожної сім’ї, можна вирішити тільки врахувавши думку та конструктивні пропозиції всієї міської громади.

Голова районної ради Віктор Міхненко

Радомишльська районна рада


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.