radomyshl.com Радомышль
 
09 грудня 2014
-

ЇХ ПОЄДНАВ І ПОДРУЖИВ МАЙДАН

ЇХ ПОЄДНАВ І ПОДРУЖИВ МАЙДАН

На одному з масових заходів, що проходив нещодавно в районі, впало в очі, як радо побачили один одного і по-дружньому привіталися та обнялися голова районної ради Віктор Міхненко і гість з Житомира - голова обласної громадської організації «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук» Олександр Ловинюк.

Потому Віктор Васильович розповів, що вперше зустрілися і познайомилися вони рік тому 1 грудня 2013 року у Києві на буремному столичному Майдані, що після жорстокого і ганебного розгону протестної студентської акції збурив і згуртував українське суспільство. З дня у день, поширюючись і набираючи сили, попри погрози, переслідування і вбивства активістів, Майдан таки примусив тодішню владу до відставки і втечі з країни.

Коли ж після першогрудневих подій недільне народне віче переросло у безстрокову акцію протесту і громадянської непокори, столичний майдан Незалежності став штабом, опорою та головною рушійною силою майбутньої Революції гідності. Одна за однією почали рости на Майдані намети від кожної з областей України. На спорудженні першого житомирського намету якраз і зустрілися Ловинюк та Міхненко.

Попереду були виклики й випробування, нічні чергування, бо саме уночі тодішня влада зазвичай вдавалась до підступних провокацій.

- Особливо важкою і певною мірою вирішальною була ніч на 11 грудня, - згадує Віктор Міхненко. - Тоді доводилося раз за разом перегруповуватися на Інститутській, на Хрещатику, на Грушевського, аби протидіяти силовим спец підрозділам, що тієї ночі прагнули будь що зачистити Майдан. То був один з вирішальних моментів протистояння, і ми втрималися, вистояли, відчули силу і міць людського єднання задля спільної мети… А у рідному житомирському наметі відігрівалися і відновлювали сили для подальшої боротьби.

Олександр Ловинюк і його, можна сказати, бойові побратими з «Пошуку» теж повсякчас перебували у найбурхливіших місцях Майдану. Нині багато з них знову в найгарячішій точці – на фронтовому українському Донбасі.

- Наші хлопці сьогодні беруть участь в бойових діях на сході України, - розповідає пошуковець. – У їх числі – командири підрозділів і батальйонів територіальної оборони, дехто виконує волонтерську місію в зоні АТО. Всі вони загартовані Майданом і прагнуть неодмінно довести гасла та мету Майдану до логічного завершення.

Наразі важлива запорука і застереження спробам знівелювати завоювання Майдану - єднання усіх, хто через нього пройшов і вистояв.

Джерело: Наш Радомишль/Our Radomyshl


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.