radomyshl.com Радомышль
 
27 вересня 2013
-

Звернення до польської спільноти з проханням допомогти у впорядкуванні католицького цвинтаря у Радомишлі. ВІДЕО

В.Мальченко звернувся до польської спільноти з проханням допомогти у впорядкуванні і збереженні католицького цвинтаря у Радомишлі

В 2010 році на території Радомильщини для здійснення благодійної діяльності в інтересах польської громади,для сприяння розвитку культурних інтересів та традицій польського народу утворилася благодійна організація ”Земляцтво польське Радомишльщини”.

Одним із головним завданням є сприяння охороні,збереженню культурної спадщини,памяток історії та культури,місць поховань цвинтарів,історико-культурного середовища.

На даний момент в місті Радомишлі знаходиться в занедбаному стані польський цвинтар,який в найближчі роки повністю може зникнути,йому більше 150 років.

На цьому цвинтарі поховані знані поляки нашої території як Ян Обух Вощатинський.Його праправнук ,Павло Неопульцицький з Варшави, прислав спогади бабушки,яка родилася в околиці Радомишля.

Учні міської школи №3 почали облаштовувати цвинтар.Шукаємо кошти для збереження культурної спадщини.

Організація просить всіх поляків допомогти зберегти історичну цінність польського народу. Волонтер проекту „Час по польську” Лепковський побував і побачив своїми очима.

Першим кроком збереження цвинтаря є його огородження.

З повагою Віктор Мальченко


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • никогда ничего не поздно если только еще не все вымерли((( всё можно сделать и исправить ошибки-ну чай не в 90х живем поднабрала казна городская жирку- куда смотрит городская управа- стыдно за такой подход к праху наших!!! земляков не важно поляки они евреи или украинцы...власти устыдитесь и начните что то делать!!! а диаспора что не может скинуться и помочь нашему "бедному" городскому управдому раз стыда нет! вывезти мусор для начала и облагородить территорию- много средств надо? а нуда они ж университетов то не заканчивали и все больше по торговой части, скоро мимо магазинных мусорников пройти нельзя будет шоб не выругаться в сторону "ильича".....
  • 10 років тому не було інтернету в радомишлі
  • що ж ви так пізно кинулися рятувати католицький цвинтар?! я про це піднімав питання уже більше 10 років тому, описував, фотографував, досліджував пам"ятники та склеп, звертався через "Зорю Полісся" до радомишлян за допомогою в розшуці нащадків, возив зібрану інформацію до Кракова та Варшави... а зараз, кажуть, там уже повикорчовували весь метал, знесли двері, подобивали могили...