radomyshl.com Радомышль
 
12 вересня 2013
-

В УНІВЕРСИТЕТІ ШЕВЧЕНКА - ВИСТАВКА ДОМАШНІХ ІКОН З ЕКСПОЗИЦІЇ "ЗАМКУ РАДОМИСЛЬ"

В УНІВЕРСИТЕТІ ШЕВЧЕНКА - ВИСТАВКА ДОМАШНІХ ІКОН З ЕКСПОЗИЦІЇ "ЗАМКУ РАДОМИСЛЬ"

10 вересня у галереї Національного університету імені Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки ікон Олександра Охапкіна.

«Сьогодні відкриваємо виставку художника Олександра Охапкіна, який працює у стилі української домашньої ікони. Зауважте, що на цій експозиції ви не побачите церковних ікон. Власне, картини представлені на даній виставці знаходяться у постійній експозиції замку-музею Радомисль. Декілька картин Олександра Охапкіна з циклу домашніх ікон є в мене вдома. Вони осяюють світлом та позитивною енергією наше життя – моє та моїх дітей. І я дуже щаслива, що певний час вони зможуть бути в університеті, де молоді люди зможуть торкнутися їхньої аури» - зазначила Ольга Богомолець, засновник замку-музею та запросила відвідати єдиний у світі Музей української домашньої ікони у м. Радомишлі.

На відкритті виставки Лариса Мудрак, заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення підкреслила: «Університет зараз стає тим майданчиком гуманітарного і соціокультурного розвитку про який ми могли тільки мріяти у 90-ті роки… Приємно, що в стінах університету відбувається не тільки науковий, але й духовний розвиток». На жаль, Олексій Доля, відомий етнограф, який організував виставку не зміг бути присутнім, проте не відзначити його величезний внесок щодо відкриття виставки неможливо.

Олександр Охапкін працює у галузі станкового малярства. В його творах гармонійно синтезуються традиційні техніки стародавнього іконопису і сучасного виконання, такий стиль називають творчою іконою, що має національну основу.

Мистецтвознавці називають творчість Олександра Охапкіна «релігійною поезією у фарбах». Сам автор також був присутній на відкритті та із задоволенням поспілкувався з гостями виставки й поділився своми відчуттями:

«Мені дуже приємно, що хатня ікона, а це нетрадиційна ікона, яку ми звикли бачити у церквах, набула такого поширення і розуміння в широких верствах населення. Гордий тим, що моя праця має коло глядачів»


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.