radomyshl.com Радомышль
 
14 травня 2013
-

До уваги підприємців радомишльського району

До уваги підприємців радомишльського району

Що треба знати про довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів.

Довідка . про відсутність заборгованості з податків, що контролюються органами ДПС видається безоплатно на підставі заяви платника податків, за формою, встановленою додатком 2 до наказу Міністерства фінансів України « Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів. що контролюються органами державної служби. та внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» від 12.12.12 № 1315.

Строк розгляду заяви платника податків та видачі довідки або направлення відмови в її наданні становить п’ять робочих днів від дня отримання такої заяви органом ДПС. Довідка дійсна протягом 10 календарних днів.

Довідка видається у паперовому або електронному вигляді. Довідку у паперовому вигляді платник податків або його законний чи уповноважений представник отримує безпосередньо в органі ДПС, до якого було подано заяву про отримання Довідки.

Платники податків, які подають звітність в електронній формі, надання Довідки може здійснюватися засоби електронного зв’язку в електронній формі з дотримання вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

За наявності у платника податків податного боргу податковим органом готується лист платнику податків ( у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки, який надсилається на адресу платника податків.

Яка відповідальність за неподання звітності РРО в електронному вигляді

Слід звернути у вагу, що до 01.07.13 відповідальність за неподання інформації про РРО в електронному вигляді не застосовується. А з 01.07.13 у Законі про РРО з’явився п.9 ст17. згідно з яким у разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку в разі обов’язковості її подання до СГД застосовується штраф в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170).

Ваша соціальна захищеність залежить від Вас.

Нині, саме у сфері виплати заробітної плати відбувається найбільше ухилень від оподаткування та порушень законодавства . Серед – них заборгованість, зарплата « в конвертах», або її виплата у розмірі, що не відповідає мінімальному розміру.

Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога на території усієї України для підприємств всіх форм власності і господарювання ( ст..3 Закону України « Про оплату праці») . Не нарахування заробітної плати, у розмірі мінімальної, - порушення соціальних гарантій громадян України.

Кожен громадянин нашої країни , має право отримувати за свою роботу гідну заробітну плату. а з часом і пенсію.

У європейських країнах, рівня яких ми прагнемо досягти, давно зрозуміли : «Добросовісний працівник – соціально захищений працівник «. Пам’ятайте, що ваша соціальна захищеність залежить саме від вас.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • У європейських країнах, рівня яких ми прагнемо досягти, давно зрозуміли : «Добросовісний працівник – соціально захищений працівник «. Пам’ятайте, що ваша соціальна захищеність залежить саме від вас.
    У Європі ніхто таких податків не платить по відношенню до доходів, а за кількістю податків ми на першому місці в світі...
    Якби податки наповнювали бюджет знизу до верху - країна стала б заможнішою.