radomyshl.com Радомышль
 
18 лютого 2013
-

На радомишльщині виявили порушення при використанні газових балонів

На радомишльщині виявили порушення при використанні газових балонів

12 лютого відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі із першим заступником голови Житомирської облдержадміністрації Миколою Олещенком. Серед основних питань на засіданні йшлося і про запобігання виникнення надзвичайних ситуацій при використанні індивідуальних газових балонних установок. Таке питання постало на обговорення, оскільки на Житомирщині газовими балонами користуються у 46 багатоквартирних будинках. І далеко не завжди користувачі дотримуються правил техніки безпеки. В результаті чого було проведено перевірку на наявність індивідуальних газових установок. У висновку було виявлено 40 фактів грубого порушення правил безпеки систем газопостачання.

У смт Городок Радомишльського району таких порушень було виявлено 15. На території новоствореного селища знаходиться 30 житлових будинків. У них проживає 973 сім’ї. Ще 12 років тому газ у селищі забезпечували групові резервуари об’ємом 6 кубометрів кожен. Однак на сьогодні це обладнання застаріле та непридатне для експлуатації. Як альтернативу понад 75% населення користуються крапленим газом у балонах. На ньому готують їжу, а заправляють – на приватних автомобільних газонаповнювальних станціях. У більшості випадків газобалонні установки були встановлені у квартирах, розташованих вище другого поверху. А це категорично заборонено вимогами правил безпеки систем газопостачання та будівельними нормами. Самі ж балони ніде не зареєстровані та не випробовуються.

За результатами перевірок, озвученими на засіданні, комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала органам місцевого самоврядування терміново провести роботу по виявленню та забороні використання незаконного газового обладнання у квартирах населених пунктів області. У всіх інших випадках рекомендовано провести інвентаризацію таких установок та надати зібрану інформацію до ПАТ «Житомиргаз» для подальшого обстеження, паспортизації та обслуговування підприємством. Крім того, у рішенні комісії йдеться, про зобов’язання служб забезпечити ці населені пункти природним чи альтернативним видом палива. Як повідомив Микола Олещенко, відповідні документи районною владою вже підготовлені, але в бюджеті району недостатньо коштів.

У ДСНС України у Житомирській області


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.