radomyshl.com Радомышль
 
25 червня 2012
-

Радомишльські свободівці взяли участь у відкритті пам'ятника жертв німецької...

Радомишльські свободівці взяли участь у відкритті пам'ятника жертв німецької окупації

У місті Радомишль на Житомирщині місцеві свободівці взяли участь у відкритті пам'ятника жертв німецької окупації. У грудні 1943 року поряд із міською тюрмою було розстріляно полонених під час відступу німецьких військ. На цій території в червні 1941 року совєцькі окупанти розстріляли близько 60 мешканців Радомишля ‒ в'язнів цієї ж тюрми, оскільки через швидкий наступ противника не мали змоги перемістити в тил або просто не хотіли, щоб в'язні залишились "під німцями".

Голова Радомишльської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Петро Сергієнко, виступаючи на зібранні, зазначив, що влада продовжує закривати очі на злочини НКВД: "Друга Світова війна розпочалася ще задовго до 22 червня 1941 року. Тоталітарний совєцький режим в місті Радомишль знищив в'язнів тюрми, розстріляв радомишлян. Тому треба говорити історичну правду, всю, а не лише її частину, так як частина правди є і частиною брехні. В незалежній Україні, держава, має шанувати пам'ять своїх синів, тих, що виборювали її незалежність". Окрім цього, Петро Сергієнко показав усім присутнім архівну фотографію українських повстанців, які були застрілені та задушені дротом у с.Глухів Радомишльського району. Він зазначив, що цим молодим хлопцям, які воювали за нашу державу протягом 10 років після закінчення німецько-совєцької війни, ще й досі не встановлено жодного в районі пам'ятника. Голова Радомишльської районної партійної організації ВО "Свобода" закликав шанувати справжніх героїв, будувати країну на історичній правді, не стаючи на бік жодного із окупантів.


Увага!
Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях.
За зміст коментаря відповідає його автор.
  • До речі, події тих часів тягнуться ланцюжком від західних кордонів нашої країни і до самих її глибин. Так було у Львові, так було в Золочеві, в Стрию, в Саліні. За десять днів Большевики розстріляли без суда і слідства 22000 чоловік! Це більша частина населення Радомишльського району! Такі звірства відбувалися на Черкащині і в Радомишлі. Це наша історія. Пам'ятаймо її.
  • Повністю погоджуюсь з Петром Миколайовичем. 22 червня 1941 року – це не лише початок німецько-совєцької війни, а й день, коли в тюрмах НКВД у Західній Україні розпочали масово розстрілювати політичних в'язнів. Більшість розстріляних, замордованих в'язнів – українці, яких заарештували з політичних міркувань через національно-патріотичні погляди та діяльність.
  • треба жити майбутнім а не минулим, понаставляли памятників та іншого "памятного" добра, що у іноземців складається враження що у нас всю територію держави займає кладовище.
  • ЛСД, твоє майбутнє спотикатиметься щоразу, не знаючи, що було в минулому. Бо досвідчені люди завжди мудріші. Коли людей беруть на роботу завжди цікавляться досвідом. Досвід нації в тисячі разів важливіший професійного. Шкода,що вам абсолютно не жаль тих людей...
  • Tranceliker,
    память про минулі часи повинні бути в голові, книжках, інтернеті, картинах і т.д, а не в граніті і на кожному кроці. Жаль що ви держите в памяті тільки те, що вилите і витесане в граніті і гіпсі. Померлим від того краще не стане, що заради них поставили десь щось громіздке.
  • ЛСД, це пам'ять. Зрозумієш, коли помруть близькі.
  • .... все добре, от тільки місце вибрано мяко кажучи невдало!